Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Procedura demisie....E legal ca o demisie semnata din ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Procedura demisie....E legal ca o demisie semnata din 4.9 sa ...

Procedura demisie....E legal ca o demisie semnata din 4.9 sa fie înregistrată pe 20.9??
Bună ziua!
Nu, trebuia înregistrată cu data depunerii. De atunci curge și dreptul de preaviz....probabil că s-au mai gândit cu privire la demisia dvs....oricum nu trebuie aprobată, ci doar înregistrată!
Având în vedere acest aspect..se poate contesta pt anulare?
Nu cred că este cazul dacă vreți să plecați din firma respectiva.
Respectați preavizul cu dată când ați depus-o, nu a înregistrării, și faceți,-le scris specificând acest lucru.
Preavizul nu incepe cu data depuneriui demisie , ci cu ziua urmatoare ...
Da, așa este, termenul procedural este ziua următoare înregistrării efective a demisiei.....cf codului de procedură civilă....