Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Poate o persoana cumpara apartament pe numele ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Poate o persoana cumpara apartament pe numele amândurora?

Buna! Dacă iubitul meu cumpara un apartament (noi nefiind casatoriti) îl poate pune pe numele amândurora dacă doar el plătește? Nu am gasit nimic concret pe internet.
Nu îl poate "pune" el singur pe numele ambilor.
Trebuie sa fiti prezenți si sa semnați actul amândoi.
Dacă ii convine sa achite prețul integral doar el și sa fiți amândoi coproprietari...legal, se poate.