avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, iubita mea a cumpărat un apartament prin ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, iubita mea a cumpărat un apartament prin prima ...

Bună ziua , iubita mea a cumpărat un apartament prin prima casa și actele sunt doar pe numele ei . Noi îl plătim amândoi și dorim să știm dacă se poate face o înțelegere ceva notariala intre noi ca apartamentul să fie în mod legal după achitare al amândurora.
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 10:38, 11 Ianuarie 2024
Da. Casatoriti-va.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poate o persoana cumpara apartament pe numele amândurora? Mariaandra28 Mariaandra28 Buna! Dacă iubitul meu cumpara un apartament (noi nefiind casatoriti) îl poate pune pe numele amândurora dacă doar el plătește? Nu am gasit nimic concret ... (vezi toată discuția)
Impartirea bunurilor dupa casatorie ramona2012 ramona2012 Buna ziua, As dori sa ma informez in legatura cu procedura de vanzare/donare a unei parti dintr-un apartament dupa casatorie. Viitorul meu sot a cumparat un ... (vezi toată discuția)
Prima casa anca328 anca328 Buna ziua, Va rog, daca se poate, sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns. Am luat un credit prima casa impreuna cu iubitul meu cu care nu sunt casatorita. ... (vezi toată discuția)