Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună ziua,am o întrebare,dacă se poate face o ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună ziua,am o întrebare,dacă se poate face o împuternicire ...

Bună ziua,am o întrebare,dacă se poate face o împuternicire pentru fiica mea ca să fie valabil ca sa facă carte de identitate expirat la adresa mea ,fiind eu nu sunt deplasabil. Menționezi ca fiica mea sta la mine cu familia are carte de indetitate pe adresa mea.Asi vrea o imputernicire(procura) ca fiica mea sa poate reprezentata peste tot.
Daca nu va puteti deplasa pentru exprimarea acordului in vederea emiterii actului e identitate, declarația se poate da in fata politistului de proximitate . Cu o adeverință medicală că sunteți persoana nedeplasabilă, fiica dvs. să mearga la secția de poliție și sa solicite deplasarea polițistului de proximitate la locuinta dvs. Apoi, cu formularul completat și actele casei în original, și celelalte documente necesare, va merge la evidența persoanei .
De asemenea, puteți chema un notar acasă, pentru a da o declarație de consimțământ.