Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cerere pierdută
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cerere pierdută

Bună ziua! Cu 5 zile înainte de a-mi lua 3 zile din concediu de odihnă, am depus cerere la secretariatul unității unde lucrez. Respectiv, 4.09.2023 pt 11, 12, 13.09.2023. Nu mi s-a dat niciun nr de înregistrare, pt că nu se obișnuiește/nu e trecut în lege. Am fost anunțată acum că nu mi se găsește cererea și că neavând nicio dovadă, pot intra în comisie, fiind pasibilă devdesfacerea CM. Vă rog să mă sfătuiți ce trebuie să fac. Vă mulțumesc.
Este mentionat in lege...

Legea 16/1996
art. 7
Creatorii și deținătorii de documente sunt obligați să înregistreze și să țină evidența tuturor documentelor intrate, a celor întocmite pentru uz intern, precum și a celor ieșite, potrivit legii.

Aveti vreo dovada ca ati lasat-o acolo?
Nu am. Îmi pot rezolva problema?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Cam greu de gasit o solutie...in lipsa unor martori, inscrisuri etc.