Forum AvocatNet Italia Probleme juridice de familie Amenințări
Discuție deschisă în Probleme juridice de familie

Amenințări

Bună seara tuturor!
În urma unei cerți cu soția tatălui meu i-am spus niște cuvinte urâte, ea mă tot amenință că mă dă pe mâna poliției pentru acele cuvinte urâte deși și ea mi-a spus foarte multe lucruri urâte.
Mă tot amenință că ar trebui să am grijă cum mă comport dacă nu vreau să-mi pierd banii în urma unei amenzi pe care o voi primi dacă mă denunță la poliție, întrebarea este:
-A amenința întruna pe cineva că suni la poliție este ilegal?
Dacă există articole în lege despre asta ar fii minunat dacă mi le-ați scrie
cont_care_pune_multe_intrebari, utilizator
nuuu, nici vorba. orice om este liber sa sune la politie daca se considera in pericol. amenintarile pot fi incadrate la infractiune numai daca starnesc reale temeri victimei : amenintarea cu moartea, cu bataia etc...