Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sunt in CCC de 1 an zile, iar de curând am ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sunt in CCC de 1 an zile, iar de curând am înființat un PFA, ...

Sunt in CCC de 1 an zile, iar de curând am înființat un PFA, dorind sa obțin venituri pe acesta în limita plafonului admis ( aprox 6500 RON/an). Este corect? Sunt în pericol sa pierd indemnizația (recent am aflat de acest plafon) ?
Vă mulțumesc!
Este corect daca nu depasiti plafonul care acum este de 8 ori cuantumul minim al indemnizației ..asadar, venitul net care se poate realiza este 8 x 1.495 lei = 11.960 lei/an calendaristic.