Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna seara , care sunt veniturile pe care le pot avea ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna seara , care sunt veniturile pe care le pot avea pe langa ...

Buna seara , care sunt veniturile pe care le pot avea pe langa indemnizatia de crestere copil, adica ma intereseaza daca primesc o suma de bani de la o persoana se calculeaza la acea suma limita?
Puteti realiza, în decursul unui an calendaristic, venituri supuse impozitului, prin desfășurarea efectivă a unei activități în perioada de concediu, al căror nivel net nu depășește de 8 ori cuantumul minim al indemnizației minime

1.495 de lei x 8 = 11.960 lei net /an calendaristic