Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am efectut acum mai multi ani in urma impreuna cu un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am efectut acum mai multi ani in urma impreuna cu un vecin activitati ...

Am efectut acum mai multi ani in urma impreuna cu un vecin activitati de captare a aunui izvor ,traseul captarii fiind pe proprietatea acestuia.Ulterior au fost neintelegeri si imi interzice accesul la apa.Ce este de facut in afara unei acctiuni in instanta civila si cum il pot determina sa nu opreasca abuziv apa?
Daca nu va intelegeti amiabil, doar instanta poate dispune.