avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 179 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensia privata care cotizez pot să îmi retrag banii ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensia privata care cotizez pot să îmi retrag banii sa nu mai ...

Pensia privata care cotizez pot să îmi retrag banii sa nu mai cotizez este o procedura a legii să fac o cerere.
Cel mai recent răspuns: Alexandrarares , utilizator 20:26, 2 Octombrie 2023
Puteti face cerere sa nu vi se mai vireze bani pentru pensia privata,dar nu-i puteti retrage.Ii primiti doar cand va veti pensiona la limita de varsta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensia privata nicoleta-veronica nicoleta-veronica eu m-am inscris la pensia privata facultativa; ma pot retrage?;nu cred ca am prea mari benificii (vezi toată discuția)
Pensia obligatorie xemina xemina Buna seara as dorii sa stiu daca mai exista legea pensiei obligatorii pentru tinerii pana in 35 ani ,Pot sa imi retrag banii de la fondul de pensie obligatorie? (vezi toată discuția)
Pe legea 263/2010 nu se vb de stagiu contributiv și necontributiv. ... goplanet goplanet Pe legea 263/2010 nu se vb de stagiu contributiv și necontributiv. Stagiul asimilat de la facultatea la zi, pentru cei care ies la pensie anticipata având 35 ... (vezi toată discuția)