avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Excepție lipsă capacitate de folosință parat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Excepție lipsă capacitate de folosință parat Intr-un proces ...

Excepție lipsă capacitate de folosință parat
Intr-un proces cu o instituție publica instanta a dat la ultimul termen ca soluție ca părțile sa precizeze un punct de vedere cu privire la excepția lipsei capacitatii de folosință a paratei. Eu, ca și reclamant am vreo obligație de a formula vreun punct de vedere și dacă da, la ce se refera? Îmi puteți da și o baza legala?
Cel mai recent răspuns: MYRA CIMPEAN , Avocat 23:39, 3 Octombrie 2023
apelati la un avocat din orasul dvs. nu puteti avea succes intr-un proces cu franturi de informatii de pe internet

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recurs aser aser Daca se admite la recurs exceptia lipsei capacitatii procesuale de folosinta ce hotarari se pot ? credeti ca doua, de anulare sau de casare cu trimitere la ... (vezi toată discuția)
Exceptie ovidiu7 ovidiu7 doresc sa aflu ce inseamna fiecare -exceptia lipsei capacitatii procesuale de folosinta,si -exceptia lipsei calitatii procesuale pasive Ele se suprapun ... (vezi toată discuția)
Duplicitar bufa bufa Se poate invoca comportamentul duplicitar al paratului dpdv juridic ? (vezi toată discuția)