Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot rezolva problema cainilor galagiosi ai ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot rezolva problema cainilor galagiosi ai vecinilor?

Buna ziua,
Vecina de vis a vis ce sta la parter detine 2 caini ce latra non stop. Mai mult de atat, aceasta a acaparat gradina blocului deoarece are usa cu iesire spre aceasta si ii lasa de toata ziua acolo, ne plimbandui deloc. Cainii latra la tot ce vad si misca. Eu lucrez de acasa, am nevoie de liniste si va imaginati ca nu pot avea parte de asa ceva.

Am incercat sa discut cu dansa, dar s-a dovedit a fi o scarba de om, in timp ce ii explicam frumos ca am nevoie de liniste, a avut tupeul sa inchida usa blocului in nas aproape de a ma lovi si a incepe sa ma injure ca ultimul birjar.

Ce pot face pentru a forta vecina sa nu mai isi tina cainii acolo, lucru care oricum nu mi se pare normal pentru ca locul apartine de blocul respectiv, nu de ea, si il trateaza ca pe curtea ei personala.

Multumesc, avocatnet!
ramiant, utilizator