Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Operatii permise prin SPV ptr SRL-uri
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Operatii permise prin SPV ptr SRL-uri

Buna ziua

pentru un SRL, care sunt operatiile care se pot opera pe SPV folosind semnatura electronica. Mai exact este posibila numirea unui administrator sau actualizarea datelor perivind sediul social. Unde as putea gasi mai multe informatii/formulare/pdf referitor la aceste probleme?
george-neagu, moderator
Numirea administratorului si modificarea sediului social se face prin hotarare AGA si se inregistreazala Oficiul National al Registrului Comertului, dupa modificarea sediului social trebuie actualizat actul constitutiv.