Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie de insotitor
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie de insotitor

Buna ziua! Va rog sa imi spuneti daca mama e somera cu problema de tip oncologic ,eu pot primi indemnizatie de insotitor? Cat timp pot primi primi indemnizatia de insotitor? E nevoie sa depun documente pentru indemnizatia de insotitor? Mulțumesc.
sergiu2011, utilizator
Buna ziua!
Cererile pentru obținerea prestațiilor de îngrijire pe termen lung se depun la serviciile specializate din cadrul primăriilor localităților, a administrațiilor județelor în care solicitantul își are domiciliul sau la agențiile teritoriale pentru plăți și inspecție socială, după caz.
Mergeti la primaria pe raza careia locuiti,cu actele pe care le detineti si intrebati.