avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 842 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Statul oferă pensionarilor cu pensie mai mică de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Statul oferă pensionarilor cu pensie mai mică de 3000 de lei ...

Statul oferă pensionarilor cu pensie mai mică de 3000 de lei o anumită sumă de bani. Vă rog să-mi spuneți dacă și persoanele care primesc indemnizație de handicap primesc acei bani.
Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 18:21, 8 Octombrie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua, o persoană cu grad de handicap accentuat, 56 de ... GeoVasi GeoVasi Bună ziua, o persoană cu grad de handicap accentuat, 56 de ani, fără stagiu de cotizare la stat, poate primii pensia socială? Mulțumesc (vezi toată discuția)
Bună seara ! mama mea, 91 ani , în urma unei internări la ... Miha_ella60 Miha_ella60 Bună seara ! Mama mea, 91 ani , în urma unei internări la Psihiatrie anul trecut a primit diagnosticul de alhzaimer si dementa senila. I s-a recomandat și ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie sociala pt persoana cu handicap Maria birloiu Maria birloiu Daca o persoana are indemnizatie de handicap 375 lei lunar si nu a lucrat niciodata, poate primi indemnizatie sociala de 704 lei? (vezi toată discuția)