avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Decizia decanului Baroului referitor la returnare ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Decizia decanului Baroului referitor la returnare onorariu din ...

Decizia decanului Baroului referitor la returnare onorariu din partea unui avocat - constituie titlu executoriu?
Ma pot adresa direct executorului judecatoresc sau trebuie mers in instanta pe cerere cu valoare redusa sau drept comun?

Multumesc!

Alte discuții în legătură

1, decizia decanului de returnare a onorariului de catre un avocat ... SANTIER SANTIER 1, Decizia decanului de returnare a onorariului de catre un avocat are putere executorie? 2, De la momentul depunerii reclamatiei pana la solutionarea ... (vezi toată discuția)
Contract imprumut la notar daniela_b daniela_b Am imprumutat un amic prin contract de imprumut la notar,si termenul de returnare a imprumutui a trecut si nu mai imi raspunde la telefon si nici nu mai dau de ... (vezi toată discuția)
Decizie de obligare a restituirii onorariului avocatial coroianum coroianum Buna ziua! in urma unei sesizari facute la Baroul Bucuresti am primit o decizie prin care , citez : \" In baza art.35 teza I din Legea 51/1995 si art.137 ... (vezi toată discuția)