Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Ce se poate face dacă impozitul majorat pe clădire?
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Ce se poate face dacă impozitul majorat pe clădire?

Ce se poate face dacă impozitul majorat pe clădire e impus de autoritatea locală fără notificarea prealabilă despre reevaluare,unde ma pot adresa sau sa fac o contestații deoarece am fost sa plătesc impozit pentru anul 2022 și 2023 și mi-au spus ca trebuie sa plăteasc alta valoare decât ce am primit eu de la finanțe locale .
george-neagu, moderator
Daca nu ati platit impozitul pe anul 2022 si cel pe 2023 pana in septembrie, posibil sa se fi aplicat majorari de intarziere/ penalitati. Cereti lamuriri la primarie.