Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bina ziua, As dori sa pun pe usa unui local, al carui ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bina ziua, As dori sa pun pe usa unui local, al carui administrator ...

Bina ziua,

As dori sa pun pe usa unui local, al carui administrator sunt, un anunt cu: LOCALUL ARE DREPTUL DE A ÎȘI SELECTA CLIENTELA
Ma refer la cei cu antecedente violente, persoane in stare de ebrietate, etc.
Exista un temei legal pt a face asta?

Multumesc
Buna ziua. Nu prea exista temei pentru a face asta. Din contra, exista temei juridica sa fiti sanctionat daca faceti asta.