Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Lupus
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Lupus

Buna ziua! Am 35 de ani si de aproape 3 ani sunt diagnosticata cu: - sindrom hipoanabolic; - boala mixta de tesut conjuctiv cu determinari articulare si hematologice-tromocitopenie; -discartroza lombara - lombalgie cronica.
Pot aplica pentru grad de handicap sau ceva?
Multumesc pentru eventualele raspunsuri.
Madu8816, utilizator
[ link extern ]
[ link extern ] /
Precizare:
Pensia de invaliditate se poate cumula cu indemnizatia de handicap.
Imi puteti spune la ce ma incadrez, daca ma incadrez... Va rog. Multumesc!
Doar o comisie medicala va poate spune daca va incadrati sau nu intr-un grad de handicap.

Cititi informatiile de mai jos, acolo gasiti pasii unde sa va adresati.
[ link extern ] /
Nu face nimeni de pe acest fomum incadrari pe grade invaliditae si handicap.
Comisiile medicale creditate fac acest lucru.