Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Impozit de la 1 ianuarie 2024
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Impozit de la 1 ianuarie 2024

O firma fara angajati, care are o cifra de afaceri de 125000 Lei, va plati de la 01/01/2024, 1 % impozit pe venit ??
george-neagu, moderator
va plati impozit pe profit de 16%. toate societatile comerciale fara angajati sunt obligate sa iasa de la impozitul pe venit si sa se inregistreze ca platitoare de impozit pe profit.
Condiția de a avea minim un salariat va fi necesară și după 01/01/2024 pentru a fi microîntreprindere.
Multumesc pentru raspuns