avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1832 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Am o intrebare legata de concediu de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Am o intrebare legata de concediu de odihna! Daca ...

Buna ziua! Am o intrebare legata de concediu de odihna! Daca imi iau 5 zile de concediu cum ar veni de luni pana vineri, sambata si duminica trebuie sa ma intorc la servici? Este o lege care prevede acest lucru? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 05:41, 14 Octombrie 2023
Strict nu. . dar daca sambata sunteti de serviciu atunci va trebui sa mergeti la munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical mihaelaardelean mihaelaardelean Buna ziua, Sotul meu lucreaza la un call center cu program 24/24. El are liber joi si vineri, iar sambata si duminica merge la servici. Astazi a fost la ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna si zile libere Dani1993 Dani1993 Este.legal ca angajatorul sa lege zilele de concediu de odihna cu zilele libere care imi reveneau în mod normal ? Dau 1 exemplu,eu lucrez 1 zi 12 ore cu 1 zi ... (vezi toată discuția)
Revenirea din concediul de odihna ? superbus superbus Buna ziua. Am o inntrebare legata de revenirea din CO. Concret : am aprobat CO in perioada 15-29.08.2008 (inclusiv) 29.08.2008 este intr-o zi de vineri. As ... (vezi toată discuția)