Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Am o intrebare legata de concediu de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Am o intrebare legata de concediu de odihna! Daca ...

Buna ziua! Am o intrebare legata de concediu de odihna! Daca imi iau 5 zile de concediu cum ar veni de luni pana vineri, sambata si duminica trebuie sa ma intorc la servici? Este o lege care prevede acest lucru? Multumesc!
Strict nu. . dar daca sambata sunteti de serviciu atunci va trebui sa mergeti la munca.