Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Cum trebuie procedat in urmatoarea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Cum trebuie procedat in urmatoarea situatie:propietarul ...

Buna ziua! Cum trebuie procedat in urmatoarea situatie:propietarul unui vehicul a decedat iar inainte de deces casa si terenurile au fost trecute cu clauza unui nepot dar masina nu iar acum cei ramasi in casa nu o pot vinde. Trebuie sa deschida taxa de succesiune? Cat costa avand in vedere ca masina e o rabla de 2000 lei? Sotia traieste si are un copil. Va multumesc!
Succesori sunt sotia și copilul. Copilul e major?
da copilul este major. cat ar costa?
intrebati la notar
gi-jane2, moderator