Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... In 2019 am dat un avans pentru o mobila de bucatarie ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

In 2019 am dat un avans pentru o mobila de bucatarie de 1850 ...

In 2019 am dat un avans pemtru o mobila de bucatarie de 1850 lei, unui individ de pe olx am siprimit si chitanta! Mobila trebuia sa fie livrata in 2-3 sapt! Nu a mai livrat mobila iar la cateva zile dupa ce am avut conversatii cu el in care a recunoscut ca a primit banii de la mine, am mers la un avocat i am dus probele am facut contract se asistenta jurodica si a zis ca a 2 a zi depune plangerea , i am platit si onorariu de 1000 lei! L am sunat de nenumarate ori pe avocat sa intreb ce s eintampla , el zicea ca a depus plangerea dar asteapta vesti! Ba ca nu lengaseste politia adresele etc! I am facut rost si de adrese etc tot! Acum imi vine de la procuror ca se da renuntarea la irmarirea penala deoarece am introdus tarziu plangerea dupa 3 ani de la savarsirea faptei, deci avocatul mi a introdus plangerea penala la 3 ani dupa ce l am angajat ! Ce e de facut? In tot acest timp avocatul m a mintit ca plangerea e depusa si politia nu i si face treaba!
Puteti face plangere la baroul avocatilor sau actiune in instanta.
www.avocatnet.ro/articol_447...
Si oare prejudiciul cu mobila de bucatarie cum il pot recupera? Daca pe penal am introdus tarziu plangerea?

Alexandrarares a scris:

Puteti face plangere la baroul avocatilor sau actiune in instanta.
www.avocatnet.ro/articol_447...