Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, In ce conditii un angajat incadrat pe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, In ce conditii un angajat incadrat pe perioada determinata ...

Buna ziua,
In ce conditii un angajat incadrat pe perioada determinata poate renunta la noul contract care urmeaza a fi propus de angajator. Care este procedura in acest caz. Multumesc.
Daca se afla in perioada de proba, in baza art.31 alin.3 c.mun.

Daca nu se mai afla in perioada de proba , atunci fie isi da demisia , fie asteapta sa expire durata contractului.