Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ce poti face daca sesizezi presedintele ca facturarea ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ce poti face daca sesizezi presedintele ca facturarea caldurii ...

Ce poti face daca sesizezi presedintele ca facturarea caldurii este neconforma cu realitatea (se factureaza tuturor coloanele verticale de distributie desi pe teren exista incaperi care nu le au, acestea fiind alimentate prin perete din apartament vecin) iar acesta nu intreprinde nimic? Pe sezon de incalzire se ajunge la 250-300 ron platiti in plus, respectiv minus.
vicmal, utilizator
Sesizati in scris asociatia. Daca nu primiti raspuns sau raspunsul nu este cel asteptat, sesizati problema compartimentului/structurii din cadrul primariei localitatii Dvs., care se ocupa de asociatiile de proprietari.
Sa inteleg ca sunteti contorizati.
Faceti o sesizare scrisa catre presedinte si acesta sa o redirectioneze catre firma care face calculul. Firma aceea, cand a semnat contractul cu asociatia si a montat repartitoarele, a facut un inventar al tevilor care traverseaza apartamentul.