Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara!Am furat de câteva ori dintr un ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara!Am furat de câteva ori dintr un hypermarket dar ...

Bună seara!Am furat de câteva ori dintr un hypermarket dar doar produse mici de câțiva lei, dar am făcut o de mai multe ori.A fost o singura camera care se uita spre mine dar m am asigurat ca nu de vede pe ea cum pun produsul in buzunar si nu m a prins nimeni.Am văzut ca la produsul pe care îl luam au pus un sticker cu indisponibil momentan, ne pare rău.Ce pot sa pățesc?Am 17 ani
jdjdisnfjfjfj, utilizator
Nu inteleg ce raspuns vrei sa primesti aici , vrei cumva sa fii incurajat sa continui cu furturile ? Nu are nici o importanta ca ai 17 ani , vei primi aceeasi pedeapsa ca pentru un adult in momentul in care vei fi prins si "urciorul nu merge de multe ori la apa" . Oricum , ai ales sa-ti incepi viata foarte urat iar cand o sa-ti dai seama v-a fi prea tarziu . Daca supemarketul face sesizare la politie o sa fii chemat si interogat si o sa ti se deschida dosar penal , o sa fii obligat sa restitui contravaloarea obiectelor furate si vei ramane si cu sechele in cazier pentru ani buni din viata . Succes !!!
Pai și ce șanse sunt sa fiu chemat după?Regret ce am facut si nu o sa o mai fac.Nu am fost oprit deloc.Am citit ca nu se trece in cazier faptele din minoritate dar sunt speriat sa nu primesc citație

Etsy123 a scris:

Nu inteleg ce raspuns vrei sa primesti aici , vrei cumva sa fii incurajat sa continui cu furturile ? Nu are nici o importanta ca ai 17 ani , vei primi aceeasi pedeapsa ca pentru un adult in momentul in care vei fi prins si "urciorul nu merge de multe ori la apa" . Oricum , ai ales sa-ti incepi viata foarte urat iar cand o sa-ti dai seama v-a fi prea tarziu . Daca supemarketul face sesizare la politie o sa fii chemat si interogat si o sa ti se deschida dosar penal , o sa fii obligat sa restitui contravaloarea obiectelor furate si vei ramane si cu sechele in cazier pentru ani buni din viata . Succes !!!

jdjdisnfjfjfj, utilizator
Bună seara!Am furat de câteva ori dintr un hypermarket dar doar produse mici de câțiva lei, dar am făcut o de mai multe ori.A fost o singura camera care se uita spre mine dar m am asigurat ca nu de vede pe ea cum pun produsul in buzunar si nu m a prins nimeni.Am văzut ca la produsul pe care îl luam au pus un sticker cu indisponibil momentan, ne pare rău.Ce pot sa pățesc?Am 17 ani
Baga de seama , sunt multe magazine care pun la vedere camere de luat vederi false , tocmai pentru a induce in eroare pe cei care fura , iar cele adevarate sunt disimulate ...
Nu e problema de asta, nu mai vreau sa o fac.Dar sunt speriat sa nu mi vina citatie chiar daca n am fost prins