Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am plătit pensia alimentara pâna la terminarea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am plătit pensia alimentara pâna la terminarea facultății ...

Am plătit pensia alimentara pina la terminarea facultății .acum urmează cursuri de masterat .Întrebarea mea este, dacă pot solicita in instanța Micșorarea punctului de pensie deoarece programul de la masterat ai da șansa de a se angaja. Va multumesc.
Si la facultate avea șansa să se angajeze. Poate e genul care studiază mai mult.
După mine, cereti degeaba. O veti sista cand împlinește 26 de ani sau cand se va angaja daca se angajează pana la 26.
Puteți solicita micșorarea sumei achitate drept pensie de întreținere dacă faceți dovada ca au scăzut veniturile dvs sau sistarea acesteia dacă fiul/,fiica dvs lucrează.Pt varianta dorita de dvs nu se poate ...
Multumesc