Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Informare al doilea job Bună ziua. În prezent lucrez ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Informare al doilea job Bună ziua. În prezent lucrez cu normă ...

Informare al doilea job
Bună ziua. În prezent lucrez cu normă întreagă, contractul prevede un program de luni până vineri, dar mai sunt chemată și două sâmbete pe lună. Cum salariul este mic, doresc să îmi iau un alt job, in weekend. Trebuie să îl anunț de acest lucru pe actualul angajator, este nevoie să justific ,cu acte, de ce nu mai pot veni sâmbăta?
Nu este obligatoriu sa il anuntati ..dar puteti face acest lucru.
Mulțumesc, e bine de știut.