avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Sibiu are o aplicatie de sesizari. Daca se trimite o ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Sibiu are o aplicatie de sesizari. Daca se trimite o sesizare ...

Sibiu are o aplicatie de sesizari. Daca se trimite o sesizare ca o masina parcheaza ilegal, politia locala vine si daca masina a plecat nu face nimic.
Este obligat sau poate sa amendeaza proprietarul doar prin poze trimise prin aplicatie?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 16:47, 24 Octombrie 2023
Intrebati autoritatea locala.
Ei sunt incompetenti nici nu stiu unde ai voie sa parchezi. Ce sa raspunda? Suntem obligat dar nu facem nimic?
Ma refer cum este legea.
Ultima modificare: Marți, 24 Octombrie 2023
Larissaa, utilizator
Politia locala este în subordinea primăriei, autoritatea locala. Legea e o Hotărâre de Consiliu Local.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legislatie parcari RoraM RoraM buna ziua, am parcat masina pe un loc nemarcat ca fiind parcare, langa o parcare cu abanonament. Proprietarul parcarii a chemat politia locala si am primit ... (vezi toată discuția)
Unde se poate face o sesizare/plangere daca politia locala nu ... Anca76521 Anca76521 Unde se poate face o sesizare/plangere daca politia locala nu respecta legea? De exemplu daca nu respecta legea cu parcari. Este abuz in serviciu daca de ... (vezi toată discuția)
Blocare intentionata a masinii 1sebastian 1sebastian Buna ziua!Am fost blocata intentionat de 2 masini (proprietarii fiind sot si sotie) deoarece nu le place sa parcheze cineva peste drum de casa lor, era un drum ... (vezi toată discuția)