Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Sibiu are o aplicatie de sesizari. Daca se trimite o ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Sibiu are o aplicatie de sesizari. Daca se trimite o sesizare ...

Sibiu are o aplicatie de sesizari. Daca se trimite o sesizare ca o masina parcheaza ilegal, politia locala vine si daca masina a plecat nu face nimic.
Este obligat sau poate sa amendeaza proprietarul doar prin poze trimise prin aplicatie?
Multumesc
Intrebati autoritatea locala.
Ei sunt incompetenti nici nu stiu unde ai voie sa parchezi. Ce sa raspunda? Suntem obligat dar nu facem nimic?
Ma refer cum este legea.
Larissaa, utilizator
Politia locala este în subordinea primăriei, autoritatea locala. Legea e o Hotărâre de Consiliu Local.