Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Alcool la volan Buna ziua,in seara zilei de 07.10.2023 ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Alcool la volan Buna ziua,in seara zilei de 07.10.2023 am fost ...

Alcool la volan
Buna ziua,in seara zilei de 07.10.2023 am fost oprită in trafic și testată cu aparatul etilotesc ,acesta indicând o valoare de 0.05 ,am solicitat ulterior probe biologice ,ținând cont că acele 15 zile de dovada au trecut eu cum mă pot interesa de rezultatul acestor analize și ce șanse ar fi cq acelea să iasă cu o valoare 0.precizez că eu am băut undeva la 50-100 ml/vin amestecat cu cola la ora 21:00 ,după care la ora 23:29 am fost oprită in trafic,la ora 23:58 mi s a prelevat prima probă iar a doua la 00:58
Mulțumesc
Alelena, utilizator