avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 608 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Alcool la volan Buna ziua,in seara zilei de 07.10.2023 ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Alcool la volan Buna ziua,in seara zilei de 07.10.2023 am fost ...

Alcool la volan
Buna ziua,in seara zilei de 07.10.2023 am fost oprită in trafic și testată cu aparatul etilotesc ,acesta indicând o valoare de 0.05 ,am solicitat ulterior probe biologice ,ținând cont că acele 15 zile de dovada au trecut eu cum mă pot interesa de rezultatul acestor analize și ce șanse ar fi cq acelea să iasă cu o valoare 0.precizez că eu am băut undeva la 50-100 ml/vin amestecat cu cola la ora 21:00 ,după care la ora 23:29 am fost oprită in trafic,la ora 23:58 mi s a prelevat prima probă iar a doua la 00:58
Mulțumesc
Ultima modificare: Miercuri, 25 Octombrie 2023
Alelena, utilizator

Alte discuții în legătură

0,45 in aerul expirat Sebastian10 Sebastian10 In data de 07.01.2020, ora 1:35 un echipaj de poliție s a pus la semafor lângă mine, acesta având culoare roșie, mi au făcut semn sa deschid geamul și ... (vezi toată discuția)
Salutar tuturor ! vin cu o simpla întrebare. acum 2 luni de ... G30rg33 G30rg33 Salutar tuturor ! Vin cu o simpla întrebare. Acum 2 luni de zile, am comis-o grav, mai exact m a prins “băut” la volan. Menționez ca nu am consumat ... (vezi toată discuția)
Alcoolemie la volan Iceangel Iceangel Buna ziua, Din pacate, aseara a fost momentul in care si eu mi-am invatat lectia, dupa ce bei, nu te urci la volan. Am fost oprit in jurul orei 2 30 de ... (vezi toată discuția)