avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1974 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua! Sunt în anul I la postliceala privată am ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua! Sunt în anul I la postliceala privată am început ...

Bună ziua! Sunt în anul I la postliceala privată am început in Octombrie și recent am aflat ca sunt însărcinată. Voi beneficia de prenatal?
Cel mai recent răspuns: Vasilica94 , utilizator 07:25, 9 Noiembrie 2023
Postliceala este la zi?
Da, este la zi.
De , concediu prenatal si postnatal nu puteti beneficia..in schimb, de indemnziatia CCC se poate beneficia.
Cât este ccc?
Am uitat sa specific am 28 de ani și postliceala este privată.

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil ralu1234 ralu1234 Buna seara! Sunt insarcinata si as dori sa stiu daca ma pot incadra pentru indemnizatie crestere copil in urmatoarea situatie: Nu mai lucrez, dar am fost ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal înainte de naștere Maria1717 Maria1717 Bună seara, am 20 de ani si sunt însărcinată în aproape 5 luni. Liceul l-am terminat in vara anului 2019 si de atunci m-am înscris la postliceal, unde nu ... (vezi toată discuția)
Pot lua pre/postnatal si ccc? AndreeaGeorgiana2019 AndreeaGeorgiana2019 Buna ziua! Am fost in CCC pana la 2 ani pana in iunie 2020 (copilul a implinit 2 ani in iulie 2020). Am aflat ca sunt din nou insarcinata si din iunie 2020 ... (vezi toată discuția)