Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, Se doreste sa se puna Antena orange pe ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, Se doreste sa se puna Antena orange pe bloc. Este ...

Buna ziua,
Se doreste sa se puna Antena orange pe bloc. Este OK sa se faca contract de inchiriere spatiu pentru Antena pe persoana fizica daca nu este asociatie de locatari? Sa se fac cont bancar cu 3 inputerniciti si titularul sa semneze contractul orange. Ai dreptu tu ca persoana sa inchiriezi spatiu de pe bloc? Multumesc
Faceti un tabel in care treceti toti locatarii cu datele lor de identificare si adresa, in care isi exprima acordul in acest sens si totodata mentionati si persoanele care vor semna contractul in numele locatarilor, respectiv care vor avea dreptul sa incaseze sumele respective. Cu tabelul respectiv, intocmit corect si semnat in dreptul numelui de locatari, mergeti la un notar public si declarati ca semnaturile din tabel sunt reale si sincere.