avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 615 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara, Lumina pe scara blocului se plateste dupa ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara, Lumina pe scara blocului se plateste dupa nr de persoane ...

Buna seara,
Lumina pe scara blocului se plateste dupa nr de persoane sau dupa nr. de apartamente?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 05:04, 30 Octombrie 2023
Dupa nr de persoane daca o aprind persoanele prin miscare si senzori sau intrerupatoare.
Exista situatii cand sta aprinsa toata noaptea si atunci se poate plati pe nr de apartamente.
Ultima modificare: Duminică, 29 Octombrie 2023
w_v_w_v, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Articolul 82

(2) Cheltuielile repartizate după numărul de persoane reprezintă cheltuielile asociației pentru: apă rece, caldă și canalizare; combustibil pentru prepararea apei calde de consum; energia electrică utilizată pentru funcționarea instalațiilor comune, inclusiv a ascensoarelor; colectarea deșeurilor menajere, vidanjare.
[ link extern ]
gepop a scris:

Buna seara,
Lumina pe scara blocului se plateste dupa nr de persoane sau dupa nr. de apartamente?
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua. dacă am apometrele in garanție, declar consumul ... Adicotin Adicotin Bună ziua. Dacă am apometrele in garanție, declar consumul lunar corect, cum e legal să se plătească pierderile : pe apartament sau pe persoane? ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. asociația de proprietari a primit o factură pe ... Crisscox Crisscox Bună ziua. Asociația de proprietari a primit o factură de curent pe anul precedent. S-a făcut eșalonare de plată. Întrebarea mea este: dacă în acea ... (vezi toată discuția)
Modul de calcul mentenanta lift sniperm sniperm Modul de calcul mentenanta lift Buna ziua, Cu toate ca intrebari au mai fost puse,, legata de plata mentenantei liftului. Intre timp, a aparut ... (vezi toată discuția)