Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara, Lumina pe scara blocului se plateste dupa ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara, Lumina pe scara blocului se plateste dupa nr de persoane ...

Buna seara,
Lumina pe scara blocului se plateste dupa nr de persoane sau dupa nr. de apartamente?
Multumesc
Dupa nr de persoane daca o aprind persoanele prin miscare si senzori sau intrerupatoare.
Exista situatii cand sta aprinsa toata noaptea si atunci se poate plati pe nr de apartamente.
w_v_w_v, utilizator
Articolul 82

(2) Cheltuielile repartizate după numărul de persoane reprezintă cheltuielile asociației pentru: apă rece, caldă și canalizare; combustibil pentru prepararea apei calde de consum; energia electrică utilizată pentru funcționarea instalațiilor comune, inclusiv a ascensoarelor; colectarea deșeurilor menajere, vidanjare.
[ link extern ]
gepop a scris:

Buna seara,
Lumina pe scara blocului se plateste dupa nr de persoane sau dupa nr. de apartamente?
Multumesc