Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... E posibil sa am 2 contracte cu aceeași firma? Bună ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

E posibil sa am 2 contracte cu aceeași firma? Bună seara! Va ...

E posibil sa am 2 contracte cu aceeași firma?
Bună seara! Va rog sa ma ajutați cu un răspuns. Lucrez in domeniul medical cu cu o firma având CIM și am decis sa îmi extind activitatea lucrând suplimentar pt ei dar in acest caz remunerarea se va face cu sume variabile functie de volumul de munca, iar ei mi-au cerut sa deschid PFI pt a ma plati în baza unui contract de prestări servicii.
1. Pot sa am asadar doua contracte cu aceeași firma, CMI și contract de prestări servicii?
2. Ar trebui sa întocmesc doua asigurari de malpraxis?
Mulțumesc mult!
1. Puteti sa aveti asadar doua contracte cu aceeași firma, c.i.m. și contract de prestări servicii pentru activitati diferite.

2. O singura asigurare de malpraxis, in opinia mea.
Practic e aceeași activitate dar o parte va fi cu program flexibil și poate fi încadrată diferit.
Mulțumesc mult!