Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale CAEN 4619
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

CAEN 4619

Buna ziua.

Am o SRL care are ca obiect de activitate CAEN 7490 si CAEN 8299. Vreau sa desfasor activitati de intermediere a vanzarii unor utilaje sau stocuri de marfa. Utilajele sau stocurile de marfa nu le inregistrez in contabilitatea proprie, prestez doar serviciul de: a gasi clientul, a-i prezenta produsele si conditiile contractuale de vanzare, a face procedurile de livrare(pe cheltuiala vanzatorului) etc. E necesar sa adaug CAEN 4619? Sau pot sa asimilez cu CAEN 8299? Multumesc!
Da, este necesar sa completati obiectul de activitate cu codul CAEN pentru intermedieri.
Multumesc tare mult!