Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Inființarea unui SRL asociat unic
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Inființarea unui SRL asociat unic

Buna ziua,

La înființarea unui SRL nou, asociat unic, cum trec data de inceput a firmei? In actul constitutiv se trece de ex data de inceput 1 ianuarie, data de incetare nedeterminata?

La Onrc o sa ia in considerare data de 1 ianuarie?

Multumesc.
george-neagu, moderator
data de inceput = data inregistrarii acesteia la ONRC
Multumesc frumos! O zi buna!
Aveti idee daca fac srl ul in decembrie si abia in ianuarie am activitate, mai imi trebuie contabil pentru decembrie si sf de an? Stiu ca se facea ceva pe proprie raspundere? Puteti sa ma ajutati va rog cu un raspuns?
Am nevoie de contabil dacă firma mea nu are activitate?
[ link extern ] /