Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... FONDURI SPITALE, CENTRE DE RECUPERARE ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

FONDURI SPITALE, CENTRE DE RECUPERARE

Buna seara, in ultima vreme ma confrunt cu o problema de sanatate,
merg la diverse policlinici, spitale, centre de recuperare si peste tot mi se spune de catre medici si asistenti ca nu sunt fonduri, sunt obigat sa platesc analize si proceduri medicale,chiar daca am bilet de trimitere, dupa ce timp de peste35 ani am cotizat la acest sistem. Am fost si luna trecuta si azi la inceput de luna si mi s a spus acelasi lucru. Am impresia ca e o mare minciuna.
Cum pot afla daca o institutie medicala are fonduri sau nu ? Cui ar trebui sa ma adresez? Multumesc!
Va puteti adresa Casei Naţionale de Asigurări de Sănătate
[ link extern ]
Multumesc!