Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua. Dacă am o sentința pentru plata pensiei ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua. Dacă am o sentința pentru plata pensiei alimentare ...

Bună ziua. Dacă am o sentința pentru plata pensiei alimentare în procent, poate fi executata silit în Germania? Va mulțumesc!
Buna ziua, daca debitorul lucreaza cu forme legale acolo, da. Este necesara obtinerea unui titlu executoriu european potrivit Regulamentului nr. 805/2004 privind crearea unui Titlu Executoriu European pentru creantele necontestate.