avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua.Intabulare, drept de PROPRIETATE, dobandit ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua.Intabulare, drept de PROPRIETATE, dobandit prin Conventie, ...

Buna ziua.Intabulare, drept de PROPRIETATE, dobandit prin Conventie, cota
actuala 1/1 poate fi atacat in instanta?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 14:24, 2 Noiembrie 2023
Ce conventie mai exact? Cum se numeste actul?
Act notarial. Este trecut si in Extras de Carte Funciara.
Ultima modificare: Joi, 2 Noiembrie 2023
niculescut, utilizator
Act notarial de care? Sunt n feluri de acte notariale si numai unele pot fi "atacate".
E vanzare/donatie/intretinere/renta viagera/dare in plata/act de partaj voluntar etc etc?
Act Notarial nr. 84, din 12/01/2016 emis de NP Dan Cristina Mihaela;
B2 Intabulare, drept de PROPRIETATE, dobandit prin Conventie, cota
actuala 1/1
A1
Eu am doar un extras de Carte Funciara.
Ultima modificare: Joi, 2 Noiembrie 2023
niculescut, utilizator
ce conventie, domu, cu cine ati incheiat o conventie? ce ati convenit ? Ati facut partaj sau ce ati facut?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumparare teren dobandit de proprietar prin donatie kza kza Sunt in situatia de a achizitiona un teren pe care proprietarul l-a obtinut prin donatie. In extrasul de carte funciara nu e trecut nimic la foaia de sarcini, ... (vezi toată discuția)
Intabulare drept de proprietate MaricicaF MaricicaF Buna ziua, In foaia cu inscrierea dr. de propr. scrie \" se intabuleaza dr. de propr. mod dobandire Conventie, in favoarea X, sub B2\" As dori sa stiu ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! În data de 17.04.2003 părinți mei au cumpărat ... DC4295 DC4295 Bună ziua! În data de 17.04.2003 părinți mei au cumpărat întregul drept de proprietate asupra unui imobil și dreptul de folosință asupra terenului ... (vezi toată discuția)