Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Acum 9 ani am cumparat ap pe numele fetei mele, eu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Acum 9 ani am cumparat ap pe numele fetei mele, eu platind 70000 ...

Acum 9 ani am cumparat ap pe numele fetei mele, eu platind 70000 euro,ea 30000 euro. Actele ap sunt pe numele ei. Cum imi pot recupera banii,avand doar extrasele de cont care atesta ca am platit?
Buna ziua, din pacate, aparent, dreptul dvs. de a va recupera sumele ar putea fi prescris daca nu dovediti ca ati convenit un termen de restituire mai recent de 3 ani. Pentru recuperare, trebuie sa formulati o cerere de chemare in judecata, sa dovediti ca ati dat banii aceia cu titlul de imprumut si ca termenul de restituire al imprumutului a fost cel tarziu acum 3 ani.
nu recuperati
Nu-i mai recuperati. Nu e singurul copil care isi inseala si pagubeste parintii.