Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurări rca Polonia
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurări rca Polonia

Asigurări rca.
Tatăl meu a avut un incident în trafic ,cu o mașină cumpărată de câteva zile ,din Polonia, care avea rca valabil..S.a mers pe înțelegere amiabila, pagubitul a primit banii de la asigurător, iar după 6 luni, tatăl meu a primit o înștiințare din Polonia ca datorează o suma( foarte mare), întrucât polita nu era valabila( cum or fi instrumentat dosarul și aprobat plata, ma întreb??)De ce baar a preluat plata, dacă tata nu a fost înștiințat? Plătea el reparația, care era aproape jumătate din cât solita ei acum.Este legal? Ce are de făcut? Mulțumesc!
sce76, utilizator