avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 305 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Am si eu nevoie de o confirmare sau ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Am si eu nevoie de o confirmare sau infirmare asupra ...

Buna ziua,

Am si eu nevoie de o confirmare sau infirmare asupra urmatorului aspect;

- documentele care se depun la ITM in spatele CCM se depun in original sau in copie.
Ma refer la procesul verbal de alegere a reprezentantilor salariatilor, procese verbale sedinte, liste prezenta, imputerniciri, convocari, etc.

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: madalina bobeica , utilizator 22:21, 6 Noiembrie 2023
Din cate cunosc in original .. dar e bine sa intrebati la ITM-ul unde vreti sa-l inregistrati.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare act aditional la ccm DanilaCarmen DanilaCarmen Buna ziua. Astazi am vrut sa depun act aditional la ccm inregistrat de ITM in data de 01.08.2014., dar mi s-a cerut din nou ccm ul in 3 exemplare si aceleasi ... (vezi toată discuția)
Ccm la nivel de unitate november november Unde se inregistreaza CCM la nivel de unitate? Si care este procedura? (vezi toată discuția)
Ce documente contine dosarul pentru inregistrarea unui ccm la nivel de unitate la itm? Claudia Gaban Claudia Gaban Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti ce documente ar trebui sa depun la itm pentru a-mi fi inregistrat contractul colectiv de munca la nivel de unitate? ... (vezi toată discuția)