avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... 1. Scutirea de 3,75% (Pilon II - prezent) se aplica ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

1. Scutirea de 3,75% (Pilon II - prezent) se aplica doar pentru ...

1. Scutirea de 3,75% (Pilon II - prezent) se aplica doar pentru angajatii IT care au salarii lunare brute de pana in 10000 lei sau si pentru cei care au salarii peste 10000 lei brut/luna?
2. Isi pot exprima optiunea referitoare la participarea in continuare la Pilonul II numai cei din IT cu venituri mai mici de 10000 lei sau si cei cu venituri peste 10000 lei brut?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 05:37, 7 Noiembrie 2023
Vedeti acest articol
www.avocatnet.ro/articol_652...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

In conditiile in care plafonul de aplicare al facilitatilor fiscale ... oana.rom oana.rom In conditiile in care plafonul de aplicare al facilitatilor fiscale in sectorul constructiilor a fost redus de la 30000 lei la 10000 lei, inseamna ca cei care ... (vezi toată discuția)
Acordare scutire de impozit it rox10 rox10 Buna ziua, La firma unde sunt angajata, lucrez in domeniul IT , dar pana la 1 ianuarie 2018 am fost anagajata pe alta functie. De la 1 ianuarie 2018 , ... (vezi toată discuția)
Neregularitate cnpp ! codrutz2007 codrutz2007 Buna ziua, imi poate spune cineva daca exista vreo neregula la aceasta fisa de stagiu de cotizare lunara 2008 lunile ianuarie-mai .Am transcris exact de pe ... (vezi toată discuția)