Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cumparare teren extravilan - lege 2023 actualizata - ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cumparare teren extravilan - lege 2023 actualizata - ajutor! ...

Cumparare teren extravilan - lege 2023 actualizata - ajutor!

Doresc sa cumpar un teren 52 ari din care 27 sunt intravilan iar restu extravilan, cum se porcedeaza? Eu nu sunt din comuna respectiva nici vriun grad de rudenie din rangul preemptorilor, cum se porcedeaza? cineva sa imi explice va rog, daca se poate si cu articolul din lege, findca cei de la primarie din satul respectiv a zis ca nu pot cumpara terenul findca nu sunt cu buletinul sau adresa din sat si nici nu sunt agricultor.
Scrie 2700 intravilan 600 padure si 1900 arabil, v-as trimite poze de la datele funciare dar nu merge aici cred.
V-am scris mesaj privat