avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 245 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună ziua! Doresc să aflu, dacă la un chiriaș cu ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună ziua! Doresc să aflu, dacă la un chiriaș cu viză de flotant valabilă, poate fii reziliată contractul de închiriere în cazul în care se dorește vânzarea apartamentului înainte de expirarea vizei de flotant?

Bună ziua! Doresc să aflu, dacă la un chiriaș cu viză de flotant valabilă, poate fii reziliată contractul de închiriere în cazul în care se dorește vânzarea apartamentului înainte de expirarea vizei de flotant?
Cel mai recent răspuns: Mihail Croitoru , Avocat 17:43, 7 Noiembrie 2023
Depinde foarte mult ce prevede si contractul de inchiriere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de inchiriere(de mana) skyclear skyclear Buna ziua, Am convenit un contract de inchiriere(tipizat de pe internet) completat de mana in 2 exemplare intre mine si posibilul chirias. Acest act nu este ... (vezi toată discuția)
Viza flotant-dpdv proprietar picai picai Buna, am un chirias, contract nou. L-am inregistrat la Ad.Financiara. Am gasit pe net [EDITAT] textul: Actele necesare obtinerii vize de flotant Cerere ... (vezi toată discuția)
Viza de flotant ilal ilal Doresc sa inchiriez un apartament, iar viitorii chiriasi au nevoie de viza de flotant. Din cate stiu, viza de flotant se acorda pe o perioada limitata, de ... (vezi toată discuția)