Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cazier fiscal ??
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cazier fiscal ??

Buna ziua !
O persoana fizica dorește sa deschidă un SRL in care sa dețină calitatea de asociat unic și administrator . Persoana susține ca a mai deținut calitatea de asociat ( participare la profit și pierderi de 49%, fără a deține și calitatea de administrator) intr.un SRL ( din anul 2016- pana in prezent ) . Firma respectiva a rămas cu datorii fata de ANAF , pe care le plătește celălalt asociat ( care era administrator ) .
Clientul meu este eligibil pentru a înființa o societate pe numele lui ?
Menționez ca am scos și cazierul fiscal pe CNP-ul lui din SPV și nu are fapte înscrise ( este pe 0 ) .
Mulțumesc !
Da, este eligibil pentru a infiinta o societate pe numele lui.