Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna Ziua, Am trecut recent printr-un proces de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna Ziua, Am trecut recent printr-un proces de vatamare corporala ...

Buna Ziua,

Am trecut recent printr-un proces de vatamare corporala ca victima. Am castigat procesul si am primit daune morale in valoare de xxxx ron. Cum pot intra in posesia acestori bani? Ce trebuie sa fac mai departe?
Foarte simplu,notificați debitorul sa va achite suma datorata într -un termen precizat de dvs,indicând și un cont bancar în care sa facă plata.In cazul în care nu se conformează mergeți la un executor judecatoresc cu o copie legalizata de pe sentința respectiva.Succes.
Buna ziua,

Va multumesc mult pentru raspuns.

Ca sa fiu sigur ce trebuie sa fac in continuare, ar trebui sa formulez o cerere la judecatorie/curtea de apel pentru achitarea sumei?