Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Care e salariu minim brut daca lucrezi într-o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Care e salariu minim brut daca lucrezi într-o patiserie,3000 ...

Care e salariu minim brut daca lucrezi într-o patiserie,3000 lei sau sa majorat la 3300 lei din 1 Octombrie?
Patronul spune ca ne lasă salariul de 3000 lei brut pentru ca aparținem de industria alimentară.
3.436 lei lunar, fără a include indemnizaţiile, sporurile şi alte bonusuri.
Mulțumesc!

Cornel Vasile a scris:

3.436 lei lunar, fără a include indemnizaţiile, sporurile şi alte bonusuri.

Incepand cu veniturile aferente lunii noiembrie 2023 s-a majorat salariul.