avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1030 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Bună ziua! Mi-a fost respins dosarul la jandarmerie ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Bună ziua! Mi-a fost respins dosarul la jandarmerie deoarece ...

Bună ziua! Mi-a fost respins dosarul la jandarmerie deoarece am media la purtare mai mică de 9.00 respectiv 8,37. Mă puteți sfătui în legătură cu ce ar trebui să fac mai departe, dacă există vreo șansă pentru a putea merge mai departe în minister? Precizez ca am obținut de la diriginta o caracterizare unde specifica faptul ca nu am avut deloc un comportament neadecvat, și am avut media scăzută doar din cauza absentelor! Caracterizarea este semnată și de dirigintă și de director, având și ștampila!
Cel mai recent răspuns: spanish , utilizator 17:49, 9 Noiembrie 2023


IulianTmf a scris:

Bună ziua! Mi-a fost respins dosarul la jandarmerie deoarece am media la purtare mai mică de 9.00 respectiv 8,37. Mă puteți sfătui în legătură cu ce ar trebui să fac mai departe, dacă există vreo șansă pentru a putea merge mai departe în minister? Precizez ca am obținut de la diriginta o caracterizare unde specifica faptul ca nu am avut deloc un comportament neadecvat, și am avut media scăzută doar din cauza absentelor! Caracterizarea este semnată și de dirigintă și de director, având și ștampila!

V-aș ruga dacă știe cineva ce este de făcut să mă sfătuiască de urgență, deoarece perioada depunerii dosarelor se termină în curând!
Nu mai poti face nimic ca sa urmezi meseria asta. Orienteaza-te spre altceva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Media la purtare si admiterea la scolile de politie. RobertChristian RobertChristian Buna ziua, as vrea sa particip la concursul de admitere desfasurat de scoala de agenti de politie. Problema mea este ca din cauza absentelor media mea la ... (vezi toată discuția)
Va rog sa ma ajutati Bejenariuilie Bejenariuilie Am nevoie de ajutor va rog, pe scurt, am incercat sa intru la scoala militara si mi-au cerut media 9, dupa ce am dat examenul psihologic si l-am luat. M-au ... (vezi toată discuția)
Nota la purtare scazuta pe nedrept crisant crisant Am un baiat in clasa a7a. I s-a scazut nota la purtare la 6 , fara sa fiu informata si fara sa ii treaca mediile in carnet. Nots a fist scazuta fara a face ... (vezi toată discuția)