Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, am un proces in instanta pe civil având ca ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, am un proces in instanta pe civil având ca obiect ...

Buna ziua, am un proces in instanta pe civil având ca obiect uzucapiunea, intrebarea mea este cum pot sesiza instanta de judecata despre probele depuse de partea reclamanta care au fost obtinute ilegal? Adică documente ca: copie după titlul de proprietate, copie după certificat de moștenitor, copie după cadastru, toate aceste fiind la UAT-ul primariei. Prin adresa făcută către primărie rezultă că ei nu au dat nici o copie după documente care îmi aparțin și nici despre frații mei la instanță sau către alte entități. Din discuția avută cu avocata lor mi-a dat un răspuns vag cu privire la aceste documente. Cu avocata noastră nu am vorbit despre documentul primit de la primărie pentru că fiind o judecătorie din provincie , amândouă au birou în aceeași clădire. Așa că aș vrea să depun o sesizare online cu privire la aceste probe, zic eu obținute ilegal, se cunoaște că se fac fel de fel de smecherii și știu că pot sesiza instanța în acest mod dar nu mai știu exact articolul din cpc. Vă mulțumesc, poate mi de dă un sfat cum să procedez, o zi bună
Lasati avocatul sa-si faca treaba. Spuneti-i ce doriti, dar lasati-l pe el sa faca. Documentele pe care le invocati sunt false?